לוגו בית המעשר
|

שו"תים Online

פריטים נמצאו
בחיפוש אחר:
מאת:
 • שו"ת קורונה

  התחילו לו תסמינים בשבת אם מותר למדוד חום

  חלק מתסמיני הנגיף כפי שפורסם, זה כשחום הגוף עולה אצל החולה. ונשאלתי אם אדם החל להרגיש בגרונו, ולהשתעל, ורצה לבדוק אם גם חומו עלה, ומבקש למדוד במדחום, אי שפיר דמי לעשות זאת בשבת.

 • שו"ת קורונה

  לענות לטלפון המגיע ממשרד הבריאות בשבת

  לאחר שהחלו לקחת את הבדיקות מהאזרחים, לאחר כמה ימים [זמן שהלך והתמעט] היו מתקשרים לאזרח להודיעו אם התשובה חיובית, ואם עליו להכנס לבידוד. והשאלה, באם יש סיכוי שיגיע התשובות ביום השבת, האם מותר לענות לצלצול הטלפון.

 • שו"ת קורונה

  לשטוף ידיו עם חומר חיטוי אלכוג’ל בשבת

  עם תחילת האזהרות של הרופאים על מנעת התפשטות המגפה, הם שוחחו באריכות על הצורך בחיטוי הידיים, וביניהם המליצו על חיטוי בחומר הנקרא אלכוג’ל והתועלת שלו שאיננו צריך מים וניגוב כיתר חומרי החיטוי, אלא רק חיטוי, ונשאר על הידיים. ונשאלנו אם מותר לחטא עם חומר זה בשבת.

 • שו"ת קורונה

  לקחת בשבת ויטמין שפורסם שיעיל נגד המגפה

  הנה בפרסומים רבים שהופצו בשם רופאים שונים, נאמר לעשות כל מיני מאמצים להגביר ולחזק את מערכת החיסונית של בני האדם, [לשון הפירסום של אחת מקופות החולים לקראת המגפה: ויטמין C מומלץ לחיזוק מערכת החיסון לכלל האוכלוסיה ובפרט לאנשים מעשנים או אנשים העוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית, אנשים החולים בסוכרת, ואנשים שנמצאים תחת לחץ]. ורבים האנשים שהחלו לקחת את הויטמין בצורה מרוכזת ככדור ויטמין ובאופן תדיר, ושאלו אם מותר ליטול ויטמינים אלו גם בשבת.

 • שו"ת קורונה

  לצאת בשבת במקום שאין עירוב עם מסיכה

  לאחר שהוראת משרד הבריאות התקבלה כבשאר מדינות העולם שלא לצאת לרחוב כי אם עם מסכה המכסה את הפה והאף, נשאלנו מה הדין במקומות שאין בהם עירוב אם מותר לצאת עם מסיכה זו.

 • שו"ת קורונה

  להביא תפילין לבי”ח במדינה שמחייבת לשרוף

  נשאלתי על ידי כמה מן הידידים המתגוררים במדינת מרוקו של”ע חלו בנגיף הזה, ואושפזו בבית החולים, והראשון שבהם שיצא לא הרשוהו לקחת עמו את התפילין, כיון שהם שורפים את הכל. ושאלו ממני מה לעשות עם הגזירה הזו. והאם החולים החדשים יוכלו לקחת עימם את התפילין כשידוע שסופם לשריפה על ידי הרשויות.

 • שו"ת קורונה

  ברכת הגומל ליוצא מבידוד

  נשאלנו אם צריך אדם לברך ברכת הגומל, לאחר שהיה מבודד מן העולם בהוראת הרשויות שבועיים ימים, ובסיומם, נמצא בריא ויצא לחופשי, אם עליו לברך ברכת הגומל.

 • שו"ת קורונה

  חולי קורונה שאיבד את חוש הטעם וריח

  הנה אחד הסימפטומים לנגיף זה, הוא שהחולה מאבד את חוש הטעם והריח, ונשאלתי כאשר החולה שותה או אוכל אם יברך ברכת הנהנין במצב הזה שאינו מרגיש כלל טעם במה שאוכל.

 • שו"ת קורונה

  העולה לתורה איך יאחז או יקרא בספר התורה

  לאחר האזהרות מנגיפים השוהים על גבי עצמים, נשאלנו כיצד יחזיקו העולם בספר התורה בזמן עלייתם לתורה. וכמו כן היאך יעמדו בסמיכות בעל הקורא והעולה, לאור ההנחייה שיש להתרחק זה מזה.

 • שו"ת קורונה

  איך ינהגו בנישוק מזוזה וספר תורה

  עם פרוץ המגיפה נתקבלו אזהרות של מרחק בפרט בכל הקשור לנוזלי הגוף שדרכם הנגיף יכול לעבור. ולפי”ז שאלו רבים, היאך ינהגו עם נישוק המזוזה, נישוק ספר תורה, היאך ינהג העולה לספר תורה וכו’, ואיך נכון להחזיק את הספר בעלותו לתורה?